Makarska

Makarska je městem, které je v celé Dalmácii nejznámějším a nejnavštěvovanějším letoviskem. Má 15 000 obyvatel, je tu velké přístaviště a lázně. Makarska je nejrušnějším místem celé Makarské riviéry a stejně jako jiná města, i Makarska leží ve stínu pohoří Biokovo. Leží asi 60 kilometrů od Splitu a 140 kilometrů od Dubrovníku.

palmy

Koupání a pláže

Stejně jako po celé riviéře i v tomto městě jsou krásné pláže proslulé. Především tedy pláž Donja Luka, měřící asi 1,5 kilometru, v jejímž závěru jsou nejhezčí makarské hotely. Pláž lemuje borový háj, vstup do moře je pozvolný, takže se toto místo hodí i pro rodiny s malými dětmi. Pláž je směsí hrubého písku a drobných oblázků.

vláček, který jezdí podél pláže

Počasí na Makarske

I tato oblast má nadměrné množství slunečných dnů a příjemné podnebí. Díky pohoří Bioikovo tu nejsou dny zas tak parné.

Památky, výlety

Jedinými významnějšími stavbami je zde barokní kostel z 18. století zasvěcen sv. Markovi a františkánský klášter. Raritou je zde však muzeum s mušlemi (Melakologické muzeum), jehož sbírka je považována za největší na světe. Dále můžete vidět pomník maršála Marmonta, jehož vojska toto pobřeží obsadila při napoleonských válkách.

hrob

přístav

Zábava, sport

Stejně jako v ostatních letoviscích je zde velký prostor hlavně pro vodní sporty. V Makarske je mimo jiné velké tenisové středisko a oblibě se tu těší i vysokohorská turistika. Pořádají se zde i různé sportovní turnaje (např. Makarska Open nebo Veslařská regata). V rámci festivalu Makarské léto se zde konají různé akce, včetně rybářské noci nebo letního karnevalu. V této oblasti se nachází několik vyhlášených klubů i rock barů. Navštívit také můžete mariánské poutní místo nebo jít na okružní procházku po poloostrově sv. Petra.

kostel

Vyhledávač ubytování v Chorvatsku

Datum přihlášení

Datum odhlášení

Nenechávejte si článek jen pro sebe