Baška Voda

Baška Voda má kolem 1600 obyvatel a patří mezi jedno z nejoblíbenějších míst Makarské riviéry. Nalézá se na chorvatském pobřeží Jaderského moře a leží v samém srdci Dalmácie. Předností Bašky Vody je nádherná krajina, a to hlavně díky tomu, že město leží pod hradbou pohoří Biokovo. Oproti městu Brela má toto místo klidnější ráz.

Koupání a pláže

Baška má krásné a dlouhé pláže složené z jemných oblázků a hrubého písku. Díky pozvolnému vstupu do moře je toto místo jistě vhodné i pro rodiny s dětmi. Borový porost dosahuje až k pláži, takže se můžete schovat do stínu stromů, když s sebou zrovna nemáte slunečník. Směrem k letovisku Baško Polje naleznete i pláž nudistickou nebo pláž pro psy. Hlavní pláž Bašky Vody se nazývá Nikolina (Sv. Mikuláš), která byla oceněna tzv. Modrou vlajkou. To znamená, že pláž je oceněna za velmi vysoký standard ochrany přírody, dále za upravenost okolí, čistotu moře a kvalitní bezpečnostní podmínky.

přístav a pláž

Plzeň v baru na pláži

Počasí v Bašce

V létě vás jistě nepřekvapí, že stejně jako po celém pobřeží Chorvatska je zde počasí teplé a slunečné. V průměru tu v létě teploty dosahují 26°C a teplota moře je jen o jeden stupeň nižší. Ročně se můžete těšit na 2 700 slunečních hodin, takže není divu, že toto místo je považováno za jednu z nejslunečnějších oblastí severního středomoří. Příjemné klima také udržuje mírný vítr. Jen 7 dní v roce spadne teplota pod 0°C. Zajímavostí je ten fakt, že v květnu se můžete koupat v docela vyhřátem moři, zatímco na vrcholcích hor nad vámi bude ještě sníh.

restaurace

Památky, výlety

V blízkosti města můžete najít například pozdě barokní kostel sv. Vavřince nebo farní kostel patrona města sv. Mikuláše. Od června do září ve městě probíhá několik kulturních festivalů. Navštívit můžete také archeologické nebo melakologické muzeum. Příjemnou procházkou se můžete dostat i do horských vesnic, kde můžete ochutnat tamní výborné produkty. Možný je i vyhlídkový výlet lodí.

kostel S. Nikola, postaven v roce 1889

Zábava, sporty

Svůj volný čas můžete věnovat vodním sportům, které se zde hojně provozují. Zkusit můžete potápění, jachting, vodní lyže a mnoho dalšího. Dále můžete hrát tenis, volejbal, minigolf aj. Dobrodružnější povahy mohou zkusit výstup na pohoří Biokovo. Pamatováno je zde i na děti, kterým jsou tu k dispozici hřiště, prolézačky, trampolíny atd.

Večer se můžete jít pobavit na plážovou diskotéku, do nočních klubů nebo na terasu nějaké příjemné restaurace s výhledem na moře.

u hotelu BACCHUS ***

Vyhledávač ubytování v Chorvatsku

Datum přihlášení

Datum odhlášení

Nenechávejte si článek jen pro sebe